Diode Company — Офіційний імпортер LED продукції

Як вибрати профіль для світлодіодної стрічки?

Профіль для світлодіодної стрічки є алюмінієвим коробом, в який монтується світлодіодна стрічка на клейовій основі і закривається захисним екраном. Також можливе встановлення декоративних торцевих заглушок.

У магазин LedRus надходить світлодіодний світильник у зборі, але за бажання можна замінити стрічку, що встановлюється в короб. Це дозволяє змінювати яскравість світильника – від декоративного свічення до світла високої яскравості. Корпус захищає світлодіоди від механічних пошкоджень, а як радіатор добре відводить тепло. Матовий екран згладжує точкове світло діодів, створюючи рівномірнішу смугу освітлення.

За допомогою профілю можна зібрати світильник будь-якої довжини, кольору та потужності світіння, не обмежуючись асортиментом постачальників. Залишається лише питання, який профіль найкраще для світлодіодної стрічки. Вибір різновиду залежить від типу діодної стрічки, а також від місця, де буде закріплена конструкція.

Поради при виборі

Основні моменти, які потрібно враховувати:

 • Ширіна. Вона формує ширину смуги світла.
 • Ширину майданчика. Варто зважати на розміри стрічки, адже не всі широкі зможуть розміститися в корпусі.
 • Вигляд екрану. Матовий пластик для плавності світла або прозорий для яскравішого освітлення.
 • Спосіб встановлення. Конструкція може бути вбудованою, накладною та підвісною.
 • Покриття. Алюмінієва поверхня може бути незабарвленою, або їй надають колір методом анодування або фарбування.

Види профілю для світлодіодної стрічки

В основному світильники формують алюмінієвими профілями. Відрізняються вони за формою, способом кріплення та області використання. Матеріал конструкції повинен добре утримувати форму та трохи гнутися.

За способом встановлення розрізняють: вбудований, підвісний (стельовий), накладний та універсальний, з перетином у формі прямокутника, квадрата, кола, трикутника (кутовий) або іншої геометричної фігури.

Виды алюминиевого профиля

Спеціалізований профіль

Відрізняється від стандартних світильників великими габаритами (від 25-30 мм), зазвичай у ньому передбачена поличка або відділення для встановлення блока живлення. Це дозволяє встановити його всередині без зовнішніх джерел живлення.

Спеціальні профілі застосовують для:

 • Сходів у кінотеатрах Г-подібної форми, в яку встановлюють протиковзкі вставки. Для підсвічування пластикових номерів ряду передбачено місце для встановлення однорядної стрічки, яка закривається потужним екраном з великою товщиною, щоб заглушити світло.
 • Торцеве підсвічування скла. У конструкції передбачено місце встановлення стрічки, поверх якої встановлюється скло. Таким чином, стрічка світить у торець і з іншого боку видно це світло за контуром.
 • Створення лінійних та фігурних світильників у дизайнерському приміщенні.
 • Підсвічування поручнів.

Сфера застосування

Освітлювальні прилади зі світлодіодами використовують як на вулиці, так і в приміщеннях. Профіль є корпусом, визначальним форму світильника, тобто. основні параметри освітлювального приладу закладені у параметрах стрічки (колір, яскравість, потужність тощо).

Області застосування:

 • У приміщеннях. Підходить для житлових, офісних та промислових приміщень. Формує лінії світла на стелі чи підлозі. Залежно від кількості та потужності стрічки можна домогтися як приглушеного декоративного освітлення (однокольорове або багатобарвне RGB), так і яскравого основного світла. Встановлюють у стіни та підлогу, формуючи заданий малюнок. Найчастіше складають хаотичний малюнок на стелі, де перетинають багато ліній різної довжини або мають їх поруч. Зручно використовувати для освітлення на кухні над робочою поверхнею, а також у вбиральні, коморі або шафі для одягу.
 • На вулиці. Стрічка встановлюється у кожух на вулиці у випадках, коли її необхідно встановити під асфальт або бордюр, наприклад, для позначення лінії світла на парковці. Також використовують для формування корпусу зовнішніх світильників на стінах барів, ресторанів, альтанок, фасадів будівлі тощо. Основні завдання корпусу у випадках: захистити від фізичних ушкоджень; сформувати тверду основу світильника, т.к. стрічка гнучка і без встановлення її не вийде.

Для чого потрібен профіль для світлодіодних стрічок?

У тому випадку, коли для освітлення приміщення або вулиці не підходять стандартні освітлювальні прилади, слід робити унікальне підсвічування. За допомогою світлодіодів можна прикрасити поверхні різної форми.

Для більшої ефективності та надійності конструкції, корисні такі властивості профілів:

 • Охолодження та відведення тепла. Особливо актуально для потужних стрічок із споживанням від 15 Ватт/м. Як радіатор, метал відводить зайве тепло, не даючи стрічці перегрітися і вийти з ладу заздалегідь.
 • Згладити крапки. Буває стрічка встановлена ​​так, що видно точки діодів або вони відображаються у глянцевій поверхні стелі. Це має непривабливий вигляд, тому потрібно зробити максимально рівномірну смугу світла. За допомогою матового екрана точки можна приглушити. Також рівномірність світіння залежить від глибини профілю, якщо той глибокий і екран віддалений від джерела світла, тоді смуга стає ще рівномірнішою. Існують екрани з різним відсотком матовості, але потрібно враховувати, що більша матовість екрану, тим більше втрати світла при проході через нього.
 • Формування світильника. За допомогою елементів можна збирати світильник необхідної довжини, ширини та яскравості. Такий світильник легко підвісити до стелі, вбудувати в стіни, меблі або використовувати як накладну на будь-якій поверхні.

Як кріпити профіль для світлодіодної стрічки?

Що робити, якщо підсвічування кріпиться під натяжну стелю, або під конструкцію з гіпсокартону? Розглянемо три варіанти, як встановити профіль для світлодіодної стрічки на будь-які поверхні.

Накладне кріплення

Для накладного монтажу використовують спеціальне кріплення. Залежно від виробника, в комплекті з профілем кладуть кріплення, іноді навіть із запасом. Виглядає кріплення як скоба, що прикручується до поверхні. На ці скоби короб замикається в пази. На двометрову довжину достатньо 2-3 скоби, залежно від габаритів та ваги світильника.

Алюминиевый профиль

Вбудована установка

Щоб встановити вбудовану конструкцію у стіну або стелю, поверхню штробують під ширину та глибину необхідної для світильника. Вбудований профіль оснащений фланцями (вушками), які приховують зазори та нерівності штроби. Після встановлення та декоративного оздоблення залишається видно лише лицьову частину та світлову смугу.

Встраиваемый алюминиевый профиль

Підвісне кріплення

Обладнано спеціальними місцями (пазами), в які встановлюється кріплення. Його можна пересувати по всій довжині конструкції. До стелі підвісна конструкція кріпиться на тросах. Троси оснащені механізмом, що регулює його довжину.

Подвесной алюминиевый профиль

Комплектуючі профілю

У комплекті йдуть такі деталі:

 • Екрани на ринку представлені прозорі та матові. Деякі моделі мають кілька варіантів матовості від 10 до 40%. Від якості екрану залежить те, як багато світла він поглине (втрати), як добре згладить крапки (формує рівну смугу світла), як швидко пожовкне пластик екрану. Зміна кольору та утворення тріщин відбувається на екранах поганої якості під час перегріву від діодів. Екрани (пластиковий та гнучкий) монтують у спеціальні пази, защіпковуючи їх.
 • Заглушки призначені для закриття торців профілю, формуючи при цьому світильник. При тому, заглушки не завжди потрібні, наприклад, коли смуга світла довжиною 10 м, потрібно 5 смуг по 2 м, для яких потрібно 2 торцеві заглушки. Вони бувають з отвором під виведення дроту та без. Зазвичай заглушки виготовляють із пластику або металу.
 • Кріплення є скобою для засувки профілю.

Всі комплектуючі не універсальні, тому підходять лише під певний вид профілю – іноді екран може підходити до кількох, але заглушки підбирають під заданий профіль.

Наступна
Вибір блоку живлення для світлодіодної стрічки